رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

دولت نقشی در انتشار پارازیت ها ندارد / استانداری در موضوع پارازیت ها از سلامت و حقوق مردم صیانت خواهد کرد

۲۲:۰۱ - ۲۰۱۷/۰۱/۰۷
مشاور استاندار فارس :

دولت نقشی در انتشار پارازیت ها ندارد / استانداری در موضوع پارازیت ها از سلامت و حقوق مردم صیانت خواهد کرد

استاندار فارس در این استان به شجاعت و صداقت و اعتقاد به حاکمیت قانون شناخته شده است و در موضوع پارازیت ها نیز از حقوق مردم دفاع خواهد کرد.

به گزارش  صبح شیراز ، دکتر سید آیت الله رزمجو در جمع خبرنگاران و در حاشيه جلسه كميته هاي تخصصي ستاد دهه فجر استان با اشاره به طرح موضوع پارازیت ها در فضای مجازی اظهار داشت: هرچند موضوع پارازیت ها تنها خاص استان فارس نیست اما از آغاز طرح این بحث در شبکه های اجتماعی، موضوع در دستور کار بررسی شورای تامین استان قرار گرفه است. 
وی اظهار کرد: در ادامه پیگیری ها، این موضوع شنبه در جلسه ای با حضور استادان برجسته بخش های فیزیک و دانشکده علوم دانشگاه شیراز و متخصصان صاحب نظر دانشگاه علوم پزشکی شیراز در دانشكده پزشكي  دانشگاه علوم پزشكي شيراز بررسی شد. 
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس گفت: در این جلسه که با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس برگزار شد، مقرر شد که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تجهیزات مورد نیاز را در اختیار تیم های تحقیق دانشگاه های شیراز و علوم پزشکی شیراز قرار دهد و در صورت نیاز، از تجهیزات سازمان انرژی اتمی برای تکمیل تحقیقات بهره گرفته شود. 
رزمجو گفت: متخصصان دانشگاه شیراز درباره میزان پراکنش امواج در فضای شهر شیراز و دانشگاه علوم پزشکی شیراز درباره تاثیر پارازیت بر سلامت مردم تحقیق خواهند  کرد و نتایج این تحقیقات را در فاصله زمانی کوتاهی در اختیار مردم خواهند گذاشت. 
مشاور استاندار فارس گفت: باید به ۲ دانشگاه معتبر استان در سطح ملی و بین المللی اعتماد کرد تا متخصصان این دانشگاه ها، مطالعات میدانی را در ارتباط با پارازیت ها و در زمان های مختلف شبانه روز انجام دهند. 
وی اظهار کرد: مردم باید در این زمینه آرامش خود را حفظ کنند و به محققان دانشگاهی اجازه دهند که به دور از جانبداری و هیاهوی تبلیغاتی، نتایج بررسی های خود را در اختیار افکار عمومی قرا ردهند. 
رزمجو گفت: اگر نتایج این تحقیقات مبنی بر این باشد که نهادهایی، دستگاه های ارسال پارازیت نصب کرده اند، صیانت از سلامت مردم در دستور کار معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس قرار مي گیرد. 
وی ادامه داد: در جلسه روز شنبه با متخصصان دانشگاه های شیراز و علوم پزشکی شیراز، هیچ یک از متخصصان این دانشگاه ها درباره مضر بودن یا نبودن امواج پارازیت بر سلامتی مردم دیدگاه علمی ثابت شده ای نداشتند و البته تاکید داشتند که امواج وسایلی مایکروویو، وای فای و گوشی های تلفن همراه براي سلامتی افراد مضر هستند و در زمینه پارازیت ها باید تحقیق علمی صورت گیرد. 
مشاور استاندار فارس گفت: استانداری فارس پیش از این سه نامه به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ایران ارسال کرده و پیگیری های مورد نیاز را داشته است و علت آن که این پیگیری ها رسانه ای نشده بود، این بود که می خواستیم بدون هیاهو و در فضای آرامش، پیگیری ها دنبال شود. 
رزمجو با ابراز تاسف از قضاوت درباره عملکرد استانداری فارس در فضای مجازی، این موضوع را ناشی از کم اطلاعی از عزم استانداری و اقدام های صورت گرفته در موضوع پارازیت ها دانست و گفت: استاندار فارس در این استان به شجاعت و صداقت و اعتقاد به حاکمیت قانون شناخته شده است و در موضوع پارازیت ها نیز از حقوق مردم دفاع خواهد کرد.
وي گفت:  استانداري نقشي در انتشار پارازيت ها ندارد اما تا حصول نتيجه و اعلام نتايج شفاف به مردم پيگير موضوع خواهد بود.
 وی با اشاره به ماده ۳۳ منشور حقوق شهروندی گفت:  در این منشور که با همت دولت تدبیر و امید تدوین شده است، هرگونه پارازیت، فیلترینگ، کاهش سرعت یا قطعی شبکه ممنوع اعلام شده است و از این رو، این دولت و مقام ارشد دولت در استان مصمم به اجرای این منشور و صیانت از حقوق مردم هستند. 

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.