رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

کاهش ۲۶ درصدی سرقت مسلحانه ، کاهش ۷ درصدی قتل و کاهش ۹ درصدی شرارت و قمه کشی !

۱۴:۰۳ - ۲۰۱۵/۰۳/۰۸
امنیت فارس به روایت آمار

کاهش ۲۶ درصدی سرقت مسلحانه ، کاهش ۷ درصدی قتل و کاهش ۹ درصدی شرارت و قمه کشی !

فرمانده انتظامی استان فارس دیروز در نشستی خبری شاخص های امنیت پایدار استان فارس را جز به جز و بر اساس آماری دقیق بیان کرد.

سردار احمدعلی گودرزی بعد‌از ظهر امروز در نشست خبری تمهیدات نیروی انتظامی در ایام نوروز و گزارش اقدامات نیروی انتظامی در سال ۹۳ را بیان کرد و اظهار داشت: استان فارس در مقایسه با استان‌های دیگر  در بحث جرائم کاهش محسوسی داشته ‌است.

وی با اشاره به میزان کاهش جرائم در سرقت‌های رخ داده در استان فارس در مقایسه با سال گذشته تصریح کرد: در موضوع سرقت مسلحانه ۲۶ درصد کاهش، سرقت در لباس ماموران انتظامی ۲۱ درصد کاهش، سرقت از طلا فروشی  ۷۵ درصد کاهش، سرقت از مغازه ۳۵ درصد کاهش، سرقت از منزل ۲۰ درصد کاهش، سرقت خودرو ۶ درصد افزایش، سرقت موتور سیکلت ۲۳ درصد کاهش، سرقت درون خودرو ۳۰ درصد کاهش داشته ‌است.

فرمانده انتظامی استان فارس در مورد کاهش میزان سرقت‌ها نیز خاطرنشان کرد: در مجموع آمار سرقت‌ها در مقایسه با سال گذشته ۲۴ درصد کاهش داشته‌ است.

سردار گودرزی با اشاره به آمار گروگان‌گیری و قتل‌های رخ داده در استان از ابتدای امسال گفت: در مقایسه با آمار سال گذشته گروگان‌گیری ۵ درصد افزایش داشته و گروگان‌گیری‌‌ها مربوط اختلافات بین قاچاقچیان مواد مخدر بوده‌ است و در موضوع قتل نیز آمار ۷ درصد کاهش نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه در مورد مواد مخدر نیز از ابتدای امسال ۳۶ تن کشف از انواع مختلف مواد مخدر انجام شده که در مقایسه با سال گذشته ۲ درصد افزایش یافته‌، خاطرنشان کرد: در مورد کاهش آمار شرارت نیز وقوع شرارت و قمه‌کشی ۹ درصد کاهش داشته‌ و کشف سلاح در مقایسه با سال گذشته  ۲۳ درصد افزایش داشته‌ است.

سردار گودرزی درباره تمهیدات اندیشیده شده برای کاهش حوادث در چهارشنبه آخر سال گفت: امسال در مقایسه با سال گذشته کشفیات مواد محترقه در استان ۱۲۹ درصد افزایش یافته است.

فرمانده انتظامی استان فارس در مورد کشفیات مشروبات الکلی نیز بیان کرد: کشفیات این موارد در استان در مقایسه با آمار سال گذشته در حوزه مشروب الکلی ایرانی ۲۸ درصد افزایش داشته و کشف مشروبات خارجی ۶ برابر شده ‌است.

وی با اشاره به اینکه آمار تصادفات در مقایسه با سال گذشته ۷ درصد افزایش یافته اما آمار متوفیات تصادفات ۱۰ درصد کاهش داشته، عنوان کرد: متأسفانه آمار مصدومان ۱۴ درصد افزایش پیدا کرده ‌است.

فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه دستگیری اتباع خارجه در مقایسه با سال گذشته در استان ۱۲۳ درصد افزایش یافته، اظهار داشت: در مأموریت‌های انجام گرفته توسط افسران نیروی انتظامی استان تنها ۸ نفر مجروح شدند.

سردار گودرزی از راه‌اندازی قرارگاه امام علی(ع) ویژه ایام نوروز ۹۴ در استان فارس خبر داد و افزود: تمام مراکز نیروی انتظامی تجهیز شده‌اند و امکانات و تجهیزات و تعداد واحدهای گشتی افزایش پیدا کرده‌ است و گشت هوایی هم در ایام عید به کمک نیروی انتظامی می‌آید.

وی با بیان اینکه مقرر شده تمام اسباب‌کشی‌ها در ایام نوروز با هماهنگی کلانتری‌های محل انجام شود و با دستگاه قضایی استان برای رسیدگی سریع به پرونده‌های قضایی هماهنگی‌های لازم انجام شده، تصریح کرد: طرح جمع‌آوری معتادان پرخطر هم از این هفته در استان فارس اجرا می‌شود.

فرمانده انتظامی استان فارس درمورد چهارشنبه آخر سال نیز عنوان کرد: ایست و بازرسی‌ در شهرستان‌های مختلف برای جلوگیری از ورود مواد محترقه فعال است و ۲۴ ساعت پیش از چهارشنبه آخر سال تمام افراد سابقه‌‌دار احضار می‌شوند. خط قرمز نیروی انتظامی تجاوز به حقوق دیگران است.

فرمانده انتظامی استان فارس درباره آخرین کشفیات و دستگیری سارقان در استان فارس بیان کرد: در ۴۸ ساعت گذشته ۲۴۳ کیلو مواد مخدر کشف و یک باند سارق داخل خودرو دستگیر شده و به  ۱۰۰ مورد از سرقت‌ها اعتراف کردند.

سردار گودرزی درباره بازداشت اشرار نیز عنوان کرد: مأموریت‌های عملیات حذف اشرار توسط قرارگاه صالحین انجام شده‌ و در آخرین عملیات که در خشت شهرستان کازرون صورت پذیرفت ۲ شرور سابقه‌دار که به خاطر قتل، ایجاد رعب و وحشت و تجاوز به عنف تحت تعقیب بوده‌اند به هلاکت رسیدند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.