رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

«شروین پیشه‌ور» ایالت کالیفرنیا را از آمریکا جدا می‌کند؟

۱۶:۱۱ - ۲۰۱۶/۱۱/۱۹

«شروین پیشه‌ور» ایالت کالیفرنیا را از آمریکا جدا می‌کند؟

یک رسانه آمریکایی از فعالیت یک ایرانی - آمریکایی در پشت پرده فعالیت های کمپین برای جدایی کالیفرنیا از آمریکا خبر می‌دهد.
 به دنبال پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست ایالات متحده آمریکا این شهروند ایرانی - آمریکایی به نام آقای "شروین پیشه ور" رهبری کمپینی را برای جدایی ایالت کالیفرنیا از آمریکا برعهده گرفته است.
 
از زمان اعلام پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا، شماری زیادی با تظاهرات در شهرهای کالیفرنیا خواستار استقلال این ایالت از آمریکا و ایجاد کشور کالیفرنیا شدند.
 
سایت سی ان بی سی آمریکا نوشت: شروین پیشه ور فعال اقتصادی ایرانی - آمریکایی و یکی از بزرگترین سرمایه گذاران و مغز متفکر در پشت فعالیت ها برای درخواست استقلال ایالت کالیفرنیا از آمریکا بود.
 
این رسانه افزود: شروین پیشه ور یکی از سرمایه گذاران بزرگ و اصلی در زمینه فنانوری ها در جهان و سهم بزرگتر را در شرکت  (Uber) متخصص در زمینه حمل و نقل را دارد که دفتر آن در شهر سانفرانسیسکو در ایالت کالیفرنیاست.
 
در این گزارش آمده است: این شهروند ایرانی - آمریکایی سهم بزرگی را نیز در شرکت "هایپرلوپ وان" (Hyperloop One،) فعال در زمینه حمل و نقل دارد.
شروین پیشه ور در مصاحبه با این سایت خبری نیز گفته است که هدفش از کمپین درخواست استقلال کالیفرنیا تحت شعار "Calexit" است.
 
او قبل از این در کمپین های جمع آوری پول برای ستاد تبلیغاتی هیلاری کلینتون کاندیدای دموکرات ها در انتخابات ریاست ایالات متحده آمریکا فعالیت می کرد.
ناظران سیاسی می گویند که این ایالت همه ویژگی ها برای اینکه دولت مستقل شود را دارد.
 
ایالت کالیفرنیا واقع در جنوب غربی آمریکا و در ساحل اقیانوس آمریکا با داشتن ۴۰ میلیون نفر جمعیت، پرجمعیت ترین ایالت آمریکاست.
کالیفرانیا همچنین بعد از آلاسکا و تگزاس نیز بزرگترین ایالت آمریکا از نظر مساحت است.
مرکز ایالت کالیفرنیا شهر ساکرامنتو و لس‌آنجلس، سن دیگو، سن خوزه و سان‌فرانسیسکو از شهرهای مهم این ایالت است.
 
اکثریت ساکنان ایالت کالیفرنیا هوادار حزب دموکرات هستند و در انتخابات اخیر نیز در این ایالت، هیلاری کلینتون کاندیدای دموکرات ها توانست بر رقیب جمهوری خواه خود یعنی ترامپ پیروز شود و تمامی ۵۰ رای الکترال این ایالت را از آن خود کرد.
 
ایالت کالیفرنیا واقع در جنوب غربی آمریکا و در ساحل اقیانوس آمریکا با داشتن ۴۰ میلیون نفر جمعیت، پرجمعیت ترین ایالت آمریکاست.
کالیفرانیا همچنین بعد از آلاسکا و تگزاس نیز بزرگترین ایالت آمریکا از نظر مساحت است.
مرکز ایالت کالیفرنیا شهر ساکرامنتو و لس‌آنجلس، سن دیگو، سن خوزه و سان‌فرانسیسکو از شهرهای مهم این ایالت است. / عصر ایران

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.