رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

واکنش مشاوران روحانی به انتخاب ترامپ

۱۶:۱۱ - ۲۰۱۶/۱۱/۰۹

واکنش مشاوران روحانی به انتخاب ترامپ

سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان و مشاور فرهنگی رئیس جمهور به نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا واکنش نشان دادند.
بهرام قاسمی سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی  عمومی ورسانه ای وزارت امور خارجه کشورمان در خصوص اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت:
 
مردم ایران و جمهوری اسلامی ایران از سیاست‌ها و رویکرد گذشته دولتمردان آمریکا طی دهه‌های گذشته تجربیات ناخوشایند و تلخی داشته و دارند. آنچه برای  ایران  و مردم آن مهم ، قابل اعتنا و ملاک در ارزیابی آنها خواهد بود،  عملکرد و سیاست‌های اجرایی دولت آینده آمریکاست که از مواضع و اظهارات تبلیغاتی  انتخاباتی ایشان در  دوران  رقابت های انتخابات  از اهمیت  بیشتری می تواند برخوردار ‌باشد.
 
بهرام قاسمی سیاست‌های دولت‌های گذشته آمریکا و مداخلات در امور کشورهای منطقه را عامل اصلی تشدید خشونت‌، افراط گرایی و تشدید و تحریک احساسات مردم مسلمان منطقه دانست.
 
وی همچنین افزود: شرایط ناپایدار و بی‌ثباتی کنونی در منطقه استراتژیک خاورمیانه، خلیج فارس، خلیج عدن و دریای سرخ و تهدیدهای ناشی از ترویج خشونت و افراطی ‌گری و گسترش تفکرات منحط و خطرناک و تروریستی  انواع گروه هامانند داعش که جمهوری اسلامی ایران در خط مقدم مقابله با آن قرار دارد، همگی گویای لزوم بازنگری و باز اندیشی جدی  در سیاست منطقه‌ای آمریکاست.
 
حسام‌الدین آشنا نیز در توییتر خود پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات آمریکا را تحلیل کرده و گفته است:بهتر از آن است که فقط به آمریکا فحاشی کنیم.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.