رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

سردرگمی اصولگرایان و شروع فعاليت انتخاباتيِ وابستگان اين جريان در دانشگاه شيراز!

۲۱:۱۱ - ۲۰۱۶/۱۱/۰۱

سردرگمی اصولگرایان و شروع فعاليت انتخاباتيِ وابستگان اين جريان در دانشگاه شيراز!

به گزارش صبح شیراز ، خبرها و تحرکات اردوگاه اصولگرايان، بر خلاف ادعايشان پيرامون جريان رقيب، نشان از اختلافات عمیق و شکاف میان این جریان اقتدارگرا و انحصارطلب دارد.

پرده اول : در هفته هاي گذشته رسانه های اقتدارگرا و اصولگرایان طبق عادت هميشگي و به روال معمول، اخبار اختلافات میان برخي گروه هاي اصلاح طلب را با علاقه فراوان منتشر و حتي با توليد برخي شايعات در اين زمينه، كوشيدند تا پيام اختلافي از جبهه اصلاح طلبان را به ميان جامعه بياورند؛ اين در حالي است كه خبرها و تحرکات اردوگاه اصولگرايان، بر خلاف ادعايشان پيرامون جريان رقيب، نشان از اختلافات عمیق و شکاف میان این جریان اقتدارگرا و انحصارطلب دارد.

پرده دوم : تشکلهای دانشجویی در غياب احزاب توانمند، همواره موتور محرک حركت هاي اجتماعي و سیاسی در جامعه ما بوده و نقش مؤثری در برهه های خاص همچون انتخابات داشته اند. با وجود اختلافات بسيار اصولگرایان در انتخابات رياست جمهوري سال ٩٢ که منجر به حضور کاندیداهای متعدد از سوي اين جريان گرديد؛ تحرکاتِ اين مدت تشکلهای دانشجویی نزديك به جريان اقتدارگرا و اصولگرايان در دانشگاه شیراز نشان از باقی ماندن و تعمیق شکاف های پیشین این جریان سیاسی دارد.

پرده سوم : در طول سالهاي گذشته گروه هاي سنتی در جريان راست و جامعه روحانیت مبارز به طور آشكار در بحث انتخاب مصادیق انتخاباتی وارد نگردیده اند، اما دو تشکل دانشجویی دانشگاه شیراز با بهره گیری از تاکتیک معرفی و اجرای نمایش های زودهنگام انتخاباتی از كانديدايي چون سعید جلیلی (کاندیدای مورد حمایت جبهه ی پایداری) به منظور سخنرانی در دانشگاه شيراز دعوت كرده اند.

پرده آخر : نیم نگاهی به جریان شناسیِ تشکلهای دعوت کننده از سعید جلیلی از بسياري واقعيت ها پرده برميدارد. در اواسط دهه ۸۰ جریان عدالتخواهی که تشکّل تازه تأسیس "آرمان" ادامه دهنده رويكرد این جریان در دانشگاه شيراز می باشد، برخي نهادهای داخل در قدرت همچون دفتر امام جمعه و ... را نشانه مي رود و در اوج دوران قدرت اقتدارگرایان در دولت های نهم و دهم [خصوصا دولت دهم] یکّه تازی می نماید. اینهمه در حالی است که اندکی بعد، این جریان که حركت خود را از دانشگاه شروع كرده بود، با پيش گرفتنِ رويكردي كاملاً سیاسی، خود را به جبهه پایداری نزدیک و با جلب حمایت برخي گروه هاي راديكال در جريان اصولگرا و در برنامه ای مشترک با بسیج دانشجوییِ دانشگاه شیراز از سعید جلیلی دعوت به عمل آورده است.
این همگرایی و اتفاق نظر نشان از آن دارد که تندرو ها و اقتدارگرایان تلاش مي كنند اختلافات عمیق پیشین را تا حدّي کنار گذاشته و به جبران شكست در دو انتخابات رياست جمهوري و مجلس، با گذر از ساز و کارها و تصمیمات اصولگرایان سنتی، بار ديگر پایگاه اجتماعی خود را جهت حضور در انتخابات آتی بسنجند و در این راستا از هرگونه اقدامی در تخریب دولت فعلی و جلوگیری از هر گونه تحرک سیاسی اصلاح طلبان در جغرافیای سیاسی ایران کوتاهی نخواهند كرد.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.