رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

قدرت هاي مرئي و نامرئي چه بخواهند و چه نخواهند، آينده اين كشور را شما رقم خواهيد زد / شيراز براي ما، شهر ادب، هنر و فرهيختگي است

۰۸:۱۰ - ۲۰۱۶/۱۰/۲۴
آيت الله بيات زنجاني در ديدار با اعضاي انجمن وفاق و توسعه دانشجويان دانشگاه شيراز :

قدرت هاي مرئي و نامرئي چه بخواهند و چه نخواهند، آينده اين كشور را شما رقم خواهيد زد / شيراز براي ما، شهر ادب، هنر و فرهيختگي است

اعضاي انجمن وفاق و توسعه دانشجويان دانشگاه شيراز در قالب اردوي تشكيلاتي سالانه خود به قم و تهران، در دفتر مرجع عاليقدر، حضرت آيت الله اسدالله بيات زنجاني حاضر و ضمن بيان ديدگاه ها و طرح پرسش هاي خود، از محضر اين عالم ديني بهره بردند.

به گزارش صبح شیراز ، اعضاي انجمن وفاق و توسعه دانشجويان دانشگاه شيراز در قالب اردوي تشكيلاتي سالانه خود به قم و تهران، در دفتر مرجع عاليقدر، حضرت آيت الله اسدالله بيات زنجاني حاضر و ضمن بيان ديدگاه ها و طرح پرسش هاي خود، از محضر اين عالم ديني بهره بردند. متن زير صورت مكتوب بيانات آيت الله بيات زنجاني در اين ديدار مي باشد :
"ما چه بخواهيم و چه نخواهيم رهبريِ ادب و هنر در كشور ما با شهر شيراز است. فيلسوف ما، ملاصدراي شيرازي است؛ شاعر ما، حافظ شيرازي است؛ استاد زبردست و برجسته و بي نظير ادب ما، سعدي شيرازي است؛ و بسياري ديگر كه در تاريخ شيراز بوده اند. وجود آرامگاه سعدي و حافظ در اين شهر با خود پيام هايي دارد. شما فرزندان چنين آب و خاكي هستيد و ادبيات و هنر و حماسه، تفكر و عقلانيت، رحمانيت و عشق در زندگي شما جريان دارد.
بنده از شهر شيراز خاطرات خوبي دارم؛ هم از مردم شيراز، هم تشكل ها و هم عالمانِ آنجا. چندين جلسه خدمت شهيد بزرگوار مرحوم آيت الله دستغيب بوده ام و در مسجد ايشان منبر رفته و صحبت كرده ام. در شيراز مدت ٦ماه رئيس دادگاه انقلاب بودم و آنجا را خوب ميشناسم. همچنين چند نوبت خدمت حضرت آيت الله سيد علي محمد دستغيب رسيده ام. شيراز براي ما، شهر ادب، هنر و فرهيختگي است. تشكلهاي آن شهر براي ما بسيار عزيز اند. اتفاقاتي كه مدتي پيش براي دكتر مطهري در آنجا رخ داد و ايستادگي شما دانشجويان را فراموش نكرده ايم.

دو نكته را مايلم به شما بگويم. اول اينكه تلاش شما قطعا اثرگذار است. من به عنوان يك طلبه احساس ميكنم حركت هايي كه شما انجام مي دهيد حتما نتيجه خواهد داد. شرايط امروز با گذشته تفاوت بسياري پيدا كرده است. اين كشور متعلق به شماست. قدرت هاي مرئي و نامرئي چه بخواهند و چه نخواهند، آينده اين كشور را شما رقم خواهيد زد و مديران و تصميم گيران اين كشور شما خواهيد بود؛ هرچند عده اي متأسفانه اين را نمي خواهند، اما ما بنا نيست به خواست و اراده ايشان عمل كنيم. ما وظيفه اي كه تشخيص داده ايم، همان را پيگيري ميكنيم. شما به خوبي اين وظيفه را تشخيص داده ايد و همين نشان مي دهد كه حركت شما جواب خواهد داد و إن شاءالله بيش از اين موفق خواهيد بود.
نكته ديگر اين است كه من هميشه به بزرگواراني كه در دانشگاه ها فعاليت مي كنند، گفته ام كه از رقباي ما - دوستاني كه اسمشان را اصولگرا مي گذاريم - بعضيشان از منطق برخوردارند و بعضي هم مع الأسف انصاف لازم را ندارند. شما كه تحت پرچم اصلاح طلبي قرار داريد، افتخارتان اين است كه امام حسين(ع) هم يك اصلاح طلب بود؛ نمي گويم اصلاح طلب به معناي سياسي، بلكه به آن فرمايش امام(ع) اشاره ميكنم كه قيام خود را براي اصلاح در امت جدّشان خواندند. اين تعبير را حضرت در چندجا به كار برده اند. ايشان به دنبال آن بود كه مردم به حقشان برسند، و همين امروز هم ما تا  تحقق آن خواسته فاصله زيادي داريم. ما هنوز در آغاز راهيم و تا آن مطلوب فاصله داريم. در اين مسير، شما پيشرو هستيد. نسل جديد، نسل علم و دانش و فرهيختگي است و همه ما بايد با هم و در كنار هم اين مسائل را دنبال كنيم و به ياري خداوند تعالي، آن حقي كه خداوند براي ما مقرر كرده است به دست بياوريم. در همين چند سال اخير ديديم كه آقاي دكتر مطهري به تنهايي كارهاي بزرگي را جلو بردند و با آنكه در مجلسِ قبل تنها بودند اما كار ايشان نتيجه داشت. شما هم در اين مسير با وجود بعضي مشكلات، با عزم خود و به ياري خداوند موفق خواهيد بود.
اميدوارم شما الگوي خوبي براي آينده اين كشور باشيد و آينده روشني براي اين مملكت رقم بزنيد. ان شاءالله كشور ما از فكر، ادب، عقل و هنر شما بهره مند بشود."

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.