رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

فرش قرمز دولت برای " مدیران غیر بومی " در فارس !

۰۸:۱۰ - ۲۰۱۶/۱۰/۲۴
تیشه به ریشه نخبگان استان و دکتر روحانی ؛

فرش قرمز دولت برای " مدیران غیر بومی " در فارس !

تشدید انتصابات غیر بومی , انتصاب مدیران غیر همسو با دولت , عزل حامیان دولت تدبیر و امید از مناصب مختلف و عدم توانایی در عزل و بعضا حمایت های پشت پرده از سربازان احمدی نژاد در سطوح مختلف مدیریتی فارس پازلی است که به نظر می رسد هدفش فقط و فقط زمین زدن روحانی از درون می باشد.

به گزارش صبح شیراز , از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید همواره یکی از دغدغه های اساسی فعالان سیاسی استان فارس استفاده از ظرفیت های متخصصان و نخبگان بومی فارس در پست های مدیریتی استان بوده است.دغدغه ای که تا به امروز از طرف دولتمردان در سطح کلان و استان نادیده گرفته شده است .

متاسفانه از ابتدای سال جاری موج جدیدی از انتصابات غیر بومی در سطح ادارات کل و کلیدی فارس دیده می شود که موجب دلخوری و دلسردی فعالان سیاسی و حامیان دولت تدبیر و امید در فارس شده است.

تشدید انتصابات غیر بومی , انتصاب مدیران غیر همسو با دولت , عزل حامیان دولت تدبیر و امید از مناصب مختلف و عدم توانایی در عزل و بعضا  حمایت های پشت پرده از سربازان احمدی نژاد در سطوح مختلف مدیریتی فارس پازلی است که به نظر می رسد هدفش فقط و فقط زمین زدن روحانی از درون می باشد.

 این روند غلط  و بعضا مغرضانه پاشنه آشیل دکتر روحانی در انتخابات پیش رو خواهد شد و باعث افزایش روز افزون موج سرخوردگی و دلسردی در بین حامیان دولت تدبیر و امید می شود.

پروسه ای  که شاید طراحی و مدیریت آن نشات گرفته از اتاق فکر مخالفان قسم خورده رئیس جمهور محترم بوده و عوامل دولت ناآگاهانه و بعضا آگاهانه مجری سیاست های رقیب شده و در حال تکمیل پازل زمین زدن روحانی می باشند.

در تازه ترین انتصابات دیده می شود که هوشنگ صیدالی  سیف آبادی مدیرکل گاز کهگیلویه و بویراحمد پس از کش و قوس های فراوان و پس از یک دهه از سمت خود عزل گشته و به عنوان گزینه اصلی یکی از معاونت های اداره کل گاز استان فارس مطرح می گردد.

پس از کش و قوس های فراوان و همچنین واکنش های منفی و اعتراضات نسبت به مطرح شدن صیدالی به عنوان معاونت گاز استان فارس ,  وی به عنوان مشاور مدیرعامل گاز استان فارس منصوب می گردد.

شنیده ها حاکی از آن است که انتقال صیدالی به فارس و انتصابش در پست جدید در راستای بسترسازی مناسب جهت مطرح شدن وی به عنوان مدیرعاملی گاز استان فارس می باشد و احتمالا در آینده ای نه چندان دور باید شاهد مطرح شدن جابه جایی محمدی مدیرعامل فعلی گاز فارس و معرفی صیدالی به عنوان یکی از گزینه های مطرح جانشینی وی باشیم.

در تازه ترین تغییرات در سطح ادارات کل استان فارس در هفته های اخیر شاهد تغییرات در سطح مدیرعاملی راه و شهرسازی فارس بودیم . مهم ترین گزینه مطرح برای تصدی مدیرکلی راه و شهرسازی فارس در حال حاضر جعفر زاهدی دره شوری است که اصالتا اهل استان کهگیلویه و بویراحمد بوده و در سوابق کاری وی ریاست اداره راه و ترابری گچساران و معاون راه سازی اداره کل راه و ترابری استان کهگیلویه و بویراحمد دیده می شود .

متاسفانه انتصابات غیر بومی در استان فارس روند پرشتابی را به خود گرفته است و نقطه مشترک برخی انتصابات اخیر این است که این مدیران اهل یک استان یا منطقه خاص می باشند.

نکته قابل تامل این اتفاقات سکوت معنادار و شائبه برانگیز نمایندگان فارس در مجلس شورای اسلامی است .البته بعضا دیده یا شنیده می شود که برخی از نمایندگان در محافل خصوصی و برخی از رسانه زبان اعتراض گشوده و به این روند و برخی دیگر از اقدامات مجموعه دولت در فارس اعتراض می کنند.

اما متاسفانه تا به امروز اقدام عملی و راه گشایی از مجموعه نمایندگان فارس در این زمینه دیده نشده است . انتظار این است که مجموعه نمایندگان استان بالاخص نمایندگان لیست امید در عین حمایت از دولت تدبیر و امید تذکرات لازم را به دولت محترم بدهندو در صورت لزوم مسئولین مربوطه و بالاخص وزیر کشور را به مجلس فرابخوانند و نسبت به تیشه ای که به ریشه نخبگان فارس و دولت محترم در فارس خورده می شود تذکرات و برخوردهای لازم را انجام دهند و بدانند که سکوت آنها در بحث منافع کلان استان از دیدگان مردم فهیم فارس پنهان نخواهد ماند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.